25.04.2024 | 15:00

З початку 2024 року послуги Київського міського центру зайнятості отримали понад 600 громадян з інвалідністю. Майже 100 з них забезпечено роботою.

Для людей з інвалідністю служба зайнятості пропонує активні програми та послуги:

  • працевлаштування та кар’єрний розвиток;
  • професійне навчання, зокрема, здобуття освіти за ваучерами;
  • надання статусу безробітного;
  • гранти на розвиток власної справи;
  • компенсації роботодавцям за працевлаштування осіб з інвалідністю і облаштування під їх потреби робочих місць.

Люди з інвалідністю внаслідок війни можуть підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці, навчаючись у закладах професійної освіти Державної служби зайнятості. Навчання відбувається за 95 професіями та більш ніж 400 освітніми програмами. Пройти навчання можна здійснивши 3 кроки:

  • обрати професію або освітню програму;
  • подати заяву;
  • підписати договір.

Зареєструватись на навчання можна заповнивши онлайн форму на порталі ДСЗ.

На осіб з інвалідністю внаслідок війни також розрахована грантова програма, скориставшись якою можна отримати до 1 млн грн коштів на старт або розвиток власного бізнесу. Подати заяву на участь у програмі можна через портал Дія.

Працевлаштуванню людей з інвалідністю сприяють, зокрема, компенсаційні виплати, які отримують роботодавці:

  • за працевлаштування осіб з інвалідністю, які були зареєстрованими безробітними понад один місяць – у розмірі 50 відсотків витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати. Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, зокрема, людей з інвалідністю, діє з лютого 2023 року. З 1 квітня 2024 року розмір компенсації становить 8000 гривень. Загальна тривалість виплат – 6 місяців, при цьому термін працевлаштування безробітного повинен бути не менше року. Кошти виплачуються кожен непарний місяць.

Щоб отримати компенсацію, треба подати до центру зайнятості за місцем діяльності роботодавця заяву протягом двох місяців з дня працевлаштування. Торік цим видом компенсації скористалися 4 роботодавці, які прийняли на роботу 4 громадян з інвалідністю, з початку цього року – ще 5 роботодавців, які забезпечили роботою 5 людей з інвалідністю.

Уточнення, що стосується ВПО з інвалідністю, з’явилося наприкінці минулого року. Цим видом компенсації вже скористалися 14 роботодавців, які працевлаштували 16 людей з інвалідністю.

  • з першою групою інвалідності – роботодавець має право на грошову компенсацію у розмірі до 106,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат – станом на 1 січня поточного року);
  • з другою групою інвалідності – у розмірі до 71 тис. грн (10 мінімальних зарплат станом на 1 січня).

З початку дії компенсації виплати отримали 24 роботодавці за облаштування робочих місць 29 працевлаштованих громадян з інвалідністю.

Подати заяву на отримання компенсації можна через портал Дія.

Столична служба зайнятості постійно працює над розширенням та підвищенням якості послуг з метою створення безбар’єрного простору для всіх громадян. Професійна реабілітація людей з інвалідністю та повернення їх до активної трудової діяльності є нормою для цивілізованого суспільства.