02.02.2018 | 15:42

В базі Столичної служби зайнятості протягом 2017 року налічувалось понад 60 тис. вакансій та працевлаштовано майже 19 тис. безробітних.

Про це під час прес-конференції про підсумки роботи у 2017 році та пріоритетних завдань у 2018 розповів директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

«Упродовж минулого року соціальні послуги служби зайнятості отримувала 31 тис. безробітних мешканців столиці. Переважна більшість серед шукаючих роботу  в столичній службі зайнятості – це  службовці, їх понад 85%. Зусиллями столичної служби зайнятості вдалось забезпечити роботою майже 19 тис. громадян. 136 безробітним проведено виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття ними власної справи», - зазначив В. Білич.

На столичному ринку праці протягом останніх років великим попитом серед роботодавців користуються робітничі професії. Зараз, нажаль, неможливо задовольнити цей попит не лише у столиці, але й по всій Україні. Привабливість робітничих спеціальностей невпинно падала десятиліттями, натомість, у свідомості вже кількох поколінь українців сформувалось стійке переконання про неможливість успішної кар’єри без здобуття вищої освіти. Результатом став великий надлишок «спеціалістів» та «магістрів», і гострий дефіцит робітників, особливо – кваліфікованих!

«На наш погляд, необхідно проводити на державному рівні широкомасштабну роботу щодо повернення престижу робітничих професій. Столична служба зайнятості вже працює в цьому напрямку. Проводиться широка профорієнтаційна робота з молоддю щодо вибору актуальних на ринку праці професій», - наголосив В. Білич.

Стосовно основних пріоритетних завдань Київського міського центру зайнятості на 2018 рік, директор В. Білич зазначив, що запроваджуються нові методи роботи, які спрямовані на запобігання довготривалому безробіттю, розширення спектру заходів взаємодії з безробітними з урахуванням їх індивідуальних характеристик, мотивації до працевлаштування. Це система профілювання та кейс – менеджмент.

«Ключовим гаслом, яким керується служба зайнятості, є: «Кожен українець повинен мати достойну роботу з гідною заробітною платою, а кожен роботодавець – кваліфікованих і сумлінних працівників», - додав В. Білич.