20.11.2023 | 15:10

Урядові грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць, користуються значною популярністю в столиці.

За підсумками дев’ятнадцятого періоду розгляду заяв у рамках державної грантової програми «Власна справа», що тривав з 9 по 22 жовтня, 13 учасників з міста Києва стали переможцями, з урахуванням доопрацьованих бізнес-планів попередніх періодів.

З початку 2023 року 712 учасників програми зі столиці (з урахуванням позачергових рішень) отримали фінансову підтримку від держави на започаткування та розвиток свого бізнесу.

Загальна сума мікрогрантів, які отримали переможці з Києва, склала 172 млн грн. Отримувачі грантів заявили про намір створити майже 1400 робочих місць.

Серед видів діяльності найпоширенішими є ресторанний бізнес, надання послуг мобільного харчування, Інтернет-торгівля, роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах, обслуговування напоями, послуги перукарень. 87% отримувачів грантів мають вищу освіту, 5% - середню спеціальну, 4% - неповну вищу, 3% - середню, 1% - науковий ступінь. Майже дві третини переможців грантових програм – ФОПи, 19% - фізичні особи, 17% - юридичні особи.

Ухвалено чергові рішення реалізації програми «Гранти для ветеранів» за заявами, поданими у період з 9 по 22 жовтня  2023 року.  У столиці визначено 3 переможців. За весь час дії програми, яка стартувала 10 квітня 2023 року, переможцями став 21 учасник бойових дій або члени їх родин, 10 з них вже отримали кошти.