З початку року роботодавці столиці повідомили Київський міський центр зайнятості про понад 14 тисяч вакансій. Станом на 22 жовтня в базі даних центру налічується більш ніж 3900 актуальних вакансій. Ситуація з пропозицією роботи в Києві дуже різниться залежно від галузей та сфер діяльності.
На перший погляд - статистика втішна: 3900 вакансій проти 3000 шукачів роботи. Така інформація може створити враження про відносну збалансованість ринку. Однак детальний аналіз розкриває значні диспропорції між попитом і пропозицією робочої сили.
Найбільший дефіцит кадрів спостерігається в освітній сфері, де на 541 вакансію претендують лише 159 шукачів. Схожа ситуація в переробній промисловості: 494 вакансії проти 162 претендентів. Транспортна сфера також відчуває нестачу кадрів: 413 вакансій на 87 шукачів.
Водночас у деяких галузях спостерігається протилежна картина. Наприклад, у сфері державного управління на 257 вакансій претендують 458 осіб. Виразний дисбаланс в розрізі професій: на 127 вакансій водіїв претендує 26 людей, на 113 вакансій кухарів 23 претенденти.
Відносно збалансованою є ситуація в сфері оптової та роздрібної торгівлі: 493 вакансії на 466 претендентів.
Керівник КМЦЗ Дмитро Новицький коментує: "Нинішня ситуація на ринку праці столиці вимагає від усіх учасників більшої гнучкості. Для шукачів роботи це означає можливість розглянути варіанти в галузях з високим попитом, навіть якщо це потребуватиме додаткового навчання. Для роботодавців - це сигнал про необхідність перегляду умов праці та заробітної плати в секторах з дефіцитом кадрів."
Щодо рівня заробітних плат, то тут теж спостерігається значна варіація. Наприклад, бухгалтери (55 вакансій) можуть розраховувати на зарплату до 37 тисяч гривень. Для електрогазозварників (37 вакансій) максимальна зарплата сягає до 34 тисяч гривень. Для медичних сестер /братів (72 вакансії) пропонують до 25 тисяч гривень.
Цікаво, що в деяких вакансіях роботодавці пропонують досить високі зарплати: менеджер (управитель) - 132 тис. грн, поліцейський поліції особливого призначення–майже 125 тис. грн, фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення –110 тис. грн.Важливо відзначити, що розмір заробітної плати може залежати від досвіду, навичок та обсягу роботи, а також може включати додаткові винагороди.
Спостерігається високий попит як на робітничі професії, так і на висококваліфікованих фахівців. Роботодавці готові пропонувати офіційне працевлаштування, конкурентну заробітну плату та соціальні гарантії. Важливо відзначити, що розмір заробітної плати може варіюватися залежно від досвіду, навичок та обсягу роботи, а також може включати додаткові винагороди.
Загалом, ринок праці Києва залишається динамічним, з широкими можливостями для працевлаштування в різних сферах, але вимагає від усіх учасників гнучкості та готовності до змін.