23.10.2021 | 16:34

Досвід показує,що досить ефективною формою профорієнтаційної роботи зі школярами та молоддю є проведення професіографічних зустрічей.  Проведена така зустріч  22 жовтня 2021 року фахівцями з профорієнтації Подільської районної філії КМЦЗ та працівниками Універсальної публічної бібліотеки  №11 Подільського районубезперечно залишить глибокий слід у свідомості учнів 10 класу школи №63 м. Києва, спонукаючи їх до пізнавальної активності. Адже зустріч проведена на високому професійному рівні, розкрила психологічну структуру професії «юрист».

Запрошений на захід Нікітін Юрій Вікторович, доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального права та криміналістики Університету Державної фіскальної служби України, побудував розповідь про професії юридичної сфери  в проблемній формі, що посилить мотиваційний фактор. А розкриття психологічної структури професії фахівцями з профорієнтації поставить перед учнями проблему професійної придатності, усвідомлення якої обов’язково приведе їх до аналізу своїх психофізіологічних можливостей, до самооцінки цих можливостей і «примірюванню» себе до вимог даної професійної діяльності.

Професіографічну зустріч не можна розглядати у відриві від інших профорієнтаційних заходів. Тому для ґрунтовного розуміння та сприйняття зустрічі учні ознайомились з темою «Основи вибору професії», вивівши формулу успішного  вибору професії: «Хочу. Можу. Треба».