31.01.2022 | 10:13

31 січня світ відзначає День ювеліра. Ця професія є однією з найдавніших і вимагає від своїх представників одночасно досконалого художнього смаку і математичного складу розуму. Ювелірне мистецтво сьогодення – це результат поєднання сучасних технологій та досвіду, який налічує тисячі років.

У світі існує всього 8 дорогоцінних металів: золото, срібло, платина, паладій, родій, рутеній, іридій і осмій. Цінність роботи ювеліра якраз і полягає в тому, щоб максимально зберегти природність каміння та металу і лише підкреслити їх натуральний блиск і сяяння. Між іншим, штучні камені за структурою та зовнішнім виглядом ідентичні натуральним, а розрізнити їх можуть лише ювеліри. Різниця тільки в тому, що вони вирощені в лабораторних умовах.

Найвідомішими представниками ювелірної справи всіх часів вважають Карла Фаберже, Луї-Франсуа Картьє, Даніеля Сваровські, Чарльза Льюїса Тіффані та Фаваза Груозі.

Для того, щоб стати ювеліром, необхідно здобути спеціальну освіту. Профільні спеціальності пропонують як вищі навчальні заклади, так і професійні коледжі та технікуми. Варто звернути увагу на такі освітні напрями, як: «Дизайн аксесуарів і ювелірних виробів», «Художня обробка матеріалів» і «Обробка природного каменю». Крім того, велика кількість навчальних програм за професією ювелір сьогодні також можна знайти на профільних курсах і в школах.