28.05.2024 | 13:03

Київська служба зайнятості активно працює над реалізацією Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, розробленої за ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Головна мета - забезпечити рівні права та можливості для всіх громадян, незважаючи на вік, стан здоров’я чи місце проживання.

У центрах зайнятості столиці вже відбулися масштабні зміни для формування інклюзивного безбар’єрного середовища. Зокрема, запроваджено надання послуг за принципом «єдиного вікна» для громадян, які потребують додаткового сприяння у працевлаштуванні. Відтепер ветерани, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи можуть отримати комплексну підтримку, звернувшись до будь-якого підрозділу Київського міського центру зайнятості. До співпраці долучились понад 20 громадських та волонтерських організацій, які працюють з цими категоріями населення.

Важливим досягненням стала діджиталізація сервісів з працевлаштування. Завдяки онлайн-платформам кожен може легко отримати доступ до пошуку вакансій, можливостей професійного навчання та кар'єрного консультування.

Столична служба зайнятості тісно співпрацює з роботодавцями, впроваджуючи компенсаційні програми. Серед них - компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю, компенсація за облаштування робочих місць людей з інвалідністю. Ці програми не лише підтримують бізнес, а й сприяють працевлаштуванню вразливих категорій населення: ветеранів, переселенців, осіб з інвалідністю, молоді.

Окрему увагу приділено підтримці підприємницьких ініціатив. Грантові програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів і їх подружжя» допомагають громадянам відкрити власну справу. Важливим напрямком є професійне навчання, зокрема за ваучерами та для ветеранів у закладах профтехосвіти служби зайнятості.

Комплексні програми сприяння працевлаштуванню, компенсації роботодавцям, індивідуальний підхід до кожного відвідувача дозволяють максимально усунути бар’єри та підвищити ефективність працевлаштування киян.

Завдяки впровадженим змінам, столична служба зайнятості створює  інклюзивне середовище та рівні можливості для всіх категорій населення у сфері зайнятості.