15.02.2018 | 16:00

Тема спілкування на радіо Київ – профорієнтація учнівської молоді та трудова міграція. Питання гострі, болючі, але вже добре, що  їх виносять для обговорення на  загал.  Масова  міграція  трудового потенціалу країни,  яку ми зараз спостерігаємо, має багато чинників. Деякі з цих чинників лежать на поверхні, інші, глибоко приховані,  і матимуть згодом,  пролонговану дію. Щоб зупинити відтік  робочої сили за кордон необхідна системна планомірна дія всіх інституцій суспільства. Адже, особливості ринку праці – це віддзеркалення соціально-економічного становища країни. Щоб зупинити «втікачів» необхідно запропонувати їм нові робочі місця, конкурентоспроможну заробітну плату, стабільність, довіру та, зрештою, зміцнити  віру в майбутнє.

Надважлива місія суспільства – системна профорієнтаційна робота з учнівською молоддю. Нинішні старшокласники -  це формація трудового потенціалу країни через 10-15 років, - це упередження безробіття в майбутньому,  - це  запорука особистісного благополуччя самої людини.

Останнім часом багато інституцій  схаменулись і активно почали втілювати освітньо-профорієнтаційні проекти,  напевно -  це добре, коли є конкуренція та вибір. Але надто важливо, щоб була  система в профорієнтаційній  роботі. Шкода, коли із закінченням коштів вкладених у проект, завершується  і активність втілювачів.

Державна служба зайнятості  якраз здійснює системну профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю багато років поспіль, використовуючи різноманітні форми та методи. Найбільшою цікавістю у школярів користуються профорієнтаційні екскурсії та  зустрічі з професіоналами,  уроки реального трудового життя,  проффестивалі,  майстер-класи.  Зустрічі профконсультантів служби зайнятості з батьками та педагогами дають змогу дійти порозуміння в тому, як ненав’язливо допомогти дитині здійснити важливий вибір юності.