15.05.2018 | 15:56

     Незвичайний шопінг здійснили учні 8 –го класу СЗОШ №45. Адже спеціалісти з профорієнтації Подільської районної філії КМЦЗ повели їх у чарівний світ природничих професій. І подорож ця була зовсім не віртуальною, а приємною та реальною. А Сирецький дендрологічний парк став для них своєрідним зеленим маркетом, де кожен із присутніх міг наяву приміряти та віртуально придбати для  себе професії типу «Людина-Природа» (Квітникар, озеленювач, ландшафтний дизайнер,   флорист, ботанік, біолог).

Професіографічна екскурсія до Сирецького дендрологічного парку не тільки ознайомила старшокласників із професіями природничої сфери, але й спонукала їх замислитися над важливістю того факту, що робота перестає бути просто роботою, якщо вона є улюбленою справою твого життя.  Учні 8го класу охоче слухали оповіді директора Сирецького дендрологічного парку Світлани Анатоліївни Глухової про професії, предметом праці яких є живі організми, рослинний і тваринний світ, біологічні процеси, земля, вода. Інформація сприймалася легко і невимушено, адже місце, де проводилася професіографічна екскурсія, насичене свідоцтвом діяльності людей, які понад усе в житті любили і люблять природу. Діти поринули в історичне минуле  і дізнались, що основою сучасного Сирецького дендропарку став парк декоративних культур, закладений в кінці 19 століття власником господарства, німцем Мейером. Він з любов’ю добирав рідкісні види дерев і створював зелену оазу.  Досі збереглися екземпляри і декоративні ландшафтні групи з участю тиса далекосхідного – посадка 1895 року, ялин Енгельмана і Колючої 1900 року. Із загальної території парку 6,5 га, історична частина займає близько третини площі.

Не дивно, що у цьому парку є насадження яким близько 140 років. Вже три покоління киян милуються цими деревами і не одне покоління доглядає за ними… Цей факт мимоволі змусив школярів задуматися над швидкоплинністю життя. А також над тим, що необхідно правильно обрати професію, аби досягнути успіху по життю і залишити слід для нащадків, так само міцний,  як стовбур оцих правічних  дерев.