21.12.2021 | 11:48

Сьогодні службі зайнятості виповнюється 31 рік. Саме в цей день 1990 року тодішній уряд – Рада Міністрів Української РСР - своєю постановою за номером 381 створив державну службу зайнятості. «З метою створення умов для реалізації права громадян на працю, а також забезпечення соціального захисту тимчасово непрацюючого населення», - йдеться в постанові. Відтак служба зайнятості «старша» на вісім місяців за незалежну Україну.

18 лютого вже наступного 1991 року було утворено Київський міський центр зайнятості на базі міського центру по працевлаштуванню, перенавчанню та профорієнтації населення. Його районні відділення стали районними центрами зайнятості населення, згодом – районними філіями КМЦЗ. Всі послуги державної служби зайнятості надаються безкоштовно.

Функції з призначення керівника Київського міського центру зайнятості в той час покладалися на управління з праці і соціальних питань виконкому Київської міської ради народних депутатів. Першим директором КМЦЗ був призначений Михайло Пасов. На своїй посаді він працював до 1997 року. Пізніше директорами Київського міського центру зайнятості були Олександр Мельник (1997 – 2011) та Віктор Сухомлин (2011 – 2017). А з вересня 2017 року колектив столичної служби зайнятості очолює Віктор Білич.

Перших безробітних в столичній службі зайнятості зареєстрували влітку 1991 року. А взагалі, відколи був створений Київський міський центр зайнятості і до сьогодні, за допомогою у працевлаштуванні до столичної служби зайнятості звернулися 960 тис. громадян.

Майже 480 тисяч з них були зареєстровані безробітними, 576 тис. громадян забезпечено роботою за допомогою служби зайнятості, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено понад 164 тис. осіб.

12 тис. громадян за допомогою столичної служби зайнятості стали підприємцями - відкрили власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю. Понад 1,5 тисячі роботодавцям було відшкодовано єдиний внесок за створення нових робочих місць і працевлаштування на них безробітних.

За 31 рік майже 111 тисяч столичних безробітних пройшли професійне навчання за направленнями Київського міського центру зайнятості, 1,6 тис. осіб віком старше 45 років отримали ваучер на навчання. А 873 тис. громадян, які перебували на обліку у столичній службі зайнятості, отримали профорієнтаційні послуги. Загалом, профорієнтаційними послугами охопили 2, 1 млн. осіб.

«Серед наших планів на наступний рік - впровадження експерименту щодо нової моделі з надання клієнтоорієнтованих послуг, який має тривати до кінця 2022 року. Фахівці, які надають послуги, у своїй роботі будуть зосереджені виключно на вивченні ситуації клієнта, пошуку підходящих пропозицій роботи безробітним і персоналу роботодавцям. Актуальним є впровадження інформаційної системи аналізу та прогнозування регіональних ринків праці «EU4Skills». Її мета - розробка прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів. В пріоритетах також - прискорення працевлаштування осіб, які шукають роботу, а також забезпечення ефективної та дієвої співпраці з роботодавцями; розвиток співпраці з численними стейкхолдерами, рішення яких впливають на сферу зайнятості; зменшення дисбалансу на ринку праці через організацію професійного навчання безробітних. Ми постійно прагнемо вдосконалювати свою роботу. Надавати послуги всім категоріям населення, а не тільки безробітним - головний пріоритет служби зайнятості», - підкреслив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.