27.04.2017 | 16:24

26 квітня 2017 року директор Київського міського центру зайнятості Віктор Сухомлин взяв участь у круглому столі на тему «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб на ринку праці України: досвід і проблеми», організованого Державною службою зайнятості (Центральний апарат).

На зустрічі обговорювались напрямки: внутрішньо переміщені особи як людський і соціальний капітал України, психологічна адаптація та інтеграція внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади, внутрішньо переміщені особи на ринку праці, виклики та успішні практики їх подолання, досвід державної служби зайнятості щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, самоорганізація внутрішньо переміщених осіб, освітньо-наукова діяльність переміщених ВНЗ та науково-дослідних установ.

До обговорення було запрошено представників зацікавлених центральних органів виконавчої влади, керівників організацій роботодавців, директорів регіональних центрів зайнятості, представників переміщених ВНЗ та науково-дослідних установ, громадських організацій, провідних вчених та експертів.

Віктор Сухомлин зазначив, що на сьогоднішній день існує ряд проблем, які заважають працевлаштуванню переселенців, які перебувають на обліку в столичній службі зайнятості:

1. Невідповідність професійно-кваліфікаційного складу громадян, що шукають роботу з числа внутрішньо переміщених осіб, заявленим вакансіям. Майже 90,0% перебуваючих на обліку ВПО - це керівники, професіонали, фахівці та службовці. В той час, як на ринку праці міста Києва, відчувається нестача вакансій саме для службовців (в середньому на 1 вакансію претендують 2 службовця, зокрема, у тих, хто займав керівні посади – 6 осіб.)

2. Внутрішньо переміщені особи, які звертаються за допомогою у працевлаштуванні, мають високий освітній та кваліфікаційний рівень (89,7% з вищою освітою), і як наслідок відмовляються від пропозицій з нижчою кваліфікацією та пропозицій перенавчання.

3. Невизначеність тривалості перебування ВПО на новому місці стримує роботодавців приймати на роботу переселенців.

Всі ці причини ускладнюють працевлаштування вимушено переміщених осіб.

Станом на кінець березня 2017 року до Київського міського центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулися майже 6,8 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема понад 5,8 тис. громадян, які отримали довідку про взяття на облік відповідно до Постанови КМУ від 1.10.2014 року №509.

Столична служба зайнятості сприяла працевлаштуванню 1,9 тис. таких громадян, зокрема, майже 1,7 тис. осіб, які мали відповідну довідку, 101 особа даної категорії отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття власної справи.

Серед вимушених переселенців, які звернулися до Київського міського центру зайнятості, - 6,5 тис. отримали профорієнтаційні послуги. Їм надається повний спектр профорієнтаційних послуг: індивідуальні консультації, діагностика на предмет визначення професійної спрямованості, тренінги, семінари з техніки пошуку роботи, цільові семінари, зокрема, «Профконсультаційний семінар для внутрішньо переміщених осіб».

За направленням служби зайнятості професійне навчання проходили майже 0,7 тис. безробітних з числа ВПО, у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 144 переселенця.

Станом на 1 квітня 2017 року продовжували отримувати послуги служби зайнятості 446 осіб відповідної категорії, з них 389 осіб мали статус безробітного, у тому числі отримували допомогу по безробіттю 315 осіб (середній розмір їх допомоги по безробіттю становив 3719 грн.).