28.02.2018 | 16:20

З приводу соціального статусу, суспільного становища жінки тривають дискусії протягом всього періоду існування людства. Їх поетично оспівують водночас, скептично висміюють…І все-таки становище жінки і надалі залишається темою для обговорень як в науковому, так і на побутовому рівнях.

Вважається, що жінкам побудувати кар’єру складніше,ніж чоловікам, адже саме жінка приділяє більше уваги родині, частіше ходять на лікарняний через хворобу дитини, беруть тайм-аут на час декретної відпустки. Соціально-психологічні дослідження показали, що жінки не менше, ніж чоловіки, зацікавлені в просуванні по службі та підвищенні свого освітнього рівня, орієнтовані на престиж, заробітну платню, мають не менше почуття відповідальності. Але відомим є й той факт, що жіночій кар’єрі об’єктивно заважає природна, біологічна роль жінки, яка пов’язана з необхідністю об’єднання професійних, подружніх та батьківських функцій. Серед соціально-психологічних чинників, які стримують жіночу кар’єру, слід виділити: 1) гендерний розподіл у професійній орієнтації та сферах кар’єри; 2) надмірно високу вмотивованість; 3 ) підвищену емоційність, загострене відчуття помилок та невдач; 4) страх успіху та невпевненість у собі, які стримують ризик і заважають творчо вирішувати ділові та управлінські завдання.

Саме з метою сприяння вирішенню проблеми безробіття та матеріальної залежності жінок на базі Інформаційно-консультаційного центру Київського міського центру зайнятості розпочав свою роботу Клуб «Я-успішна жінка». Його робота спрямована на підвищення конкурентоздатності жінок на ринку праці, шляхом надання знань та навиків, необхідних для успішного працевлаштування. В рамках роботи Клубу проводитимуться тренінгові програми, консультації та поширення інформації з працевлаштування та можливостей особистісного самовдосконалення, юридичні консультації з питань трудового законодавства.