18.09.2020 | 09:51

Карантин суттєво не вплинув на структуру вакансій в столиці. Як і раніше, серед вакансій, що надійшли до Київського міського центру зайнятості від роботодавців, кількісно переважають представники робітничих професій.

 Найбільш затребуваними в Києві є водії автотранспортних засобів (середня заробітна плата цієї категорії працівників – майже 15 тис. грн), контролери на пасажирському транспорті (12 тис. грн), слюсарі-ремонтники (11,5 тис. грн). Бракує також вихователів та помічників вихователів, фахівців за різними напрямками роботи, продавців продовольчих товарів, в «дефіциті» - робітники з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями, прибиральники службових приміщень, касири торговельного залу, сестри медичні, електромонтери.

Постійно є попит на фахівців ІТ-технологій, інженерів, бухгалтерів, лікарів. Інженери-програмісти, із середньою зарплатою майже 30 тисяч гривень, - найбільш високооплачувані вакансії в Києві. Трохи менше (25 тис. грн) обіцяють столичним ріелторам. Майже 24 тис. гривень становитиме щомісячна зарплатня у головних механіків. Зарплатнею в 20 тисяч гривень роботодавці заохочують газозварників, випробувачів двигунів, слюсарів-складальників двигунів, ливарників металів та сплавів. Майже 19,5 тис. грн пропонують провідним інженерам, 18 тис. грн – керуючим відділеннями та електромонтажникам будівельним.

З початку 2020 року столична служба зайнятості допомогла знайти роботу майже 9 тис. безробітним  (зокрема понад 6 тис. - з початку дії карантину). Нині в базі Київського міського центру зайнятості налічується 10318 вакансій.   

У той же час, близько 80 відсотків тих, хто перебуває на обліку - адміністративні службовці та топ–менеджери. Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце – серед колишніх законодавців, керівників та менеджерів. На кожну вакансію серед них претендує 24 особи. Серед професіоналів (інженери, економісти, лікарі та ін.) на одну вакансію – 4 претенденти, а серед фахівців (механіки, бухгалтери, медсестри та ін.) – три. На одного кваліфікованого робітника, представника найпростіших професій та осіб без професії припадає 1-2 вакансії.

«Ми докладаємо максимум зусиль, щоб поповнити нашу базу вакансій, розширити коло роботодавців та пропонувати людям гідну роботу і зарплату. Однозначно важко спрогнозувати, якою буде ситуація на ринку праці до кінця року. Поки що різниця між попитом і пропозицією значна. Але я з оптимізмом дивлюся у майбутнє та покладаюся на злагоджену роботу колективу столичної служби зайнятості», - підкреслив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.