03.05.2024 | 15:54

Столична служба зайнятості активно взаємодіє з освітніми установами столиці різних рівнів: загальноосвітніми школами, професійно-технічними училищами, коледжами та вишами. Ключові напрямки співробітництва - профорієнтаційна діяльність та організація професійної підготовки.

Профорієнтація охоплює різні вікові категорії громадян, від школярів до дорослого населення. Її завдання - допомогти кожному знайти сферу діяльності, максимально відповідну його здібностям, уподобанням та прагненням, оцінити власний потенціал та спланувати кар'єрний шлях.

Для учнів шкіл розмаїття професій розкривається у формі тестувань, вікторин, ігор. Студентам вишів, які вже визначилися з майбутньою спеціальністю, пропонуються лекції з розвитку softskills - "м'яких навичок", необхідних для успішної кар'єри. Фахівці консультують молодь щодо створення резюме, проходження співбесід, встановлення контактів з роботодавцями. Адже поряд з професіоналізмом, комунікабельність, лідерські якості, вміння працювати в команді, критичне мислення та інші навички є запорукою досягнення висот у кар'єрі.

Окрім профорієнтації, Київська служба зайнятості залучає навчальні заклади до проведення різнопланових заходів та майстер-класів з актуальних питань працевлаштування та фахової підготовки.

На базі столичних освітніх установ Центр організовує професійне навчання безробітних за сертифікатами з 39 професій та спеціальностей у 13 партнерських закладах. Також передбачена можливість підвищити кваліфікацію або здобути нову спеціальність за допомогою ваучера  за 124 затверджених напрямків професій.

Особливу увагу приділено програмі навчання  для ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок війни у закладах профтехосвіти Державної служби зайнятості. Можливість пройти навчання за 95 сучасними професіями та 400 освітніми програмами.

Тісна взаємодія КМЦЗ та навчальних закладів столиці сприяє якісній професійній орієнтації та підготовці кадрів згідно з вимогами ринку праці міста Києва.