15.05.2018 | 15:16

    Професіографічна екскурсія до музею Української революції 1917 – 1921 рр.. , проведена спеціалістами з профорієнтації Подільської районної філії КМЦЗ для членів історичного гуртка  Гімназії № 257 «Синьоозерна»,  стала орієнтиром у світ інтелектуальних професій, ознайомила дітей із професіями, які використовуються у музейній справі.

Історію творять не лише керманичі політичних об’єднань, пасіонарії, провідники  суспільної думки, а і в першу чергу самі історики. Наприклад, наукові співробітники музейних установ, дослідники, упорядники музейних фондів, археологи, архіваріуси. Цю тезу, під час професіографічної екскурсії у Музеї Української революції 1917 – 1921 рр.. співробітники Подільської районної філії КМЦЗ обговорювали з учнями гімназії №257 «Синьоозерна». Музей розташувався в будівлі Київського міського будинку вчителя, а у його стінах перебувала колись  Центральна Рада – перший національний уряд України. Саме тут приймалися доленосні Універсали, які проголошували суверенність нашої держави. Цей заклад став цікавим для школярів, адже вони навчаються у профільній групі «Історія» і виявляють підвищений інтерес до професій, пов’язаних з нею.

За указом президента України з 2017 року до 1921 року в Україні на державному рівні відзначають 100 річчя української революції. Вона започаткувала процес формування  модерної політичної нації та відродила традицію української державності. Ця «сота річниця» - добра нагода показати наші перемоги, адже правдива історія України – це історія перемог. Учні гімназії «Синьоозерна» під час обговорення  озвучували цікаві тези, наприклад: «Україна з’явилася понад 100 років тому, а не через розпад СРСР. Прикро якщо хтось вважає інакше. Ми маємо нести правдиву історію в широкі маси». Деякі учні зізналися, що планують пов’язати своє майбутнє з історією  саме з цієї причини. Наша екскурсія допомогла ознайомитися з професіями,  які мають історичне та інтелектуальне спрямування,  дала можливі вектори руху у розмаїтому світі професій.