17.10.2016 | 12:19

17 жовтня Подільським районним центром зайнятості м. Києва проведено круглий стіл за участю соціальних партнерів та безробітних на тему: «Система соціального захисту в Україні та види державної допомоги для певних верств населення».

Слова класика «Бідність не вада. Бідність – людський біль, який вбиває жагу до радощів життя, перетворюючи сутність слова «життя» в «животіння» стали провідним мотивом роботи круглого столу.

Узагальнивши отриману інформацію та думок присутніх, відносно теми, яка обговорювалась, учасники круглого столу засвідчили прагнення щодо використання свого досвіду і знань з метою сприяння викорінення бідності в Україні.

Є дні, які важко назвати святами. Це особливі дні про які ми повинні пам’ятати. Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів – саме такий день. У цей день в центральних установах ООН та багатьох установах та організаціях усього світу багато уваги приділяється людям, які живуть у бідності, і можливості залучення їх як основних партнерів для вирішення проблем розвитку.

Пам’ятають про цей день і у столичній службі зайнятості, адже у наші дні нерідко можна почути як багато співвітчизників скаржаться на низький рівень життя, невисокі заробітні плати та сукупні доходи сім’ї.

Уже стало загальновідомим фактом, що згідно з минулорічним звітом ООН, кожний четвертий українець проживає поза межами абсолютної бідності, причиною якої є нестабільна економіка, відсутність робочих місць із гідною заробітною платою, низькі пенсії, а також воєнний конфлікт, який розгорівся на сході України, та масова вимушена міграція населення, пов’язана з ним.

Як вижити людям в таких складних умовах? Який вихід із цієї ситуації і як взагалі боротися з бідністю? Звичайно, і заходи по боротьбі з бідністю повинні бути в першу чергу спрямовані проти головних породжуючих її чинників, а саме: встановити мир, прияти зростанню виробництва та модернізації економіки, створенню нових робочих місць… Але це питання не одного дня і не одного місяця. То як бути людям та їх сім’ям, які опинились у таких складних життєвих обставинах? Яким виживати потрібно вже і сьогодні? Звідки чекати допомоги? На кого надіятись? Нерідко люди, які опиняються у важких життєвих ситуаціях не можуть самостійно дати відповіді на ці запитання і знайти правильний вихід із цих скрутних ситуацій.

Саме тому метою круглого столу, який проведений Подільським районним центром зайнятості з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби з бідністю, було ознайомлення присутніх із системою соціального захисту населення в Україні, видами соціального забезпечення та правилами їх призначення для певних верств населення. У роботі круглого столу взяли участь безробітні, які знаходяться на обліку у Подільському РЦЗ і перебувають у складних життєвих обставинах, представники центру зайнятості та соціальні партнери служби зайнятості. Представники соціальних служб Подільського району міста Києва (Управління праці та соціального захисту населення, Центральне об’єднане управління пенсійного фонду України, Відділ у справах сім’ї та молоді, Територіальний центр соціального обслуговування) надали роз’яснення щодо різних видів соціального захисту: пенсій, допомоги по безробіттю, програми допомоги сім’ям з дітьми, державних програми дотацій і житлових субсидій, державної система охорони здоров’я, освіти тощо.

Особливу увагу учасників круглого столу з числа безробітних привернуло питання призначення державних субсидій. Адже початок масштабних змін, які почалися в енергетичному секторі, призвели до значних витрат при оплаті комунальних послуг . Присутні не тільки отримали інформацію про механізм оформлення та порядок нарахування субсидій, але і ґрунтовні роз’яснення з приводу заповнення Заяви та Декларації про доходи при оформленні житлово-комунальних субсидій, а також отримали у подарунок брошуру «10 популярних запитань про нові тарифи і субсидії»

Учасники круглого столу зазначили, що тема Міжнародного дня бідності 2016 року «Від приниження та ізоляції до участі в житті суспільства: ліквідація всіх форм бідності» вказує на необхідність визнати, що люди, які живуть у злиднях, крім усього іншого страждають від того, що відчувають себе приниженими і непотрібними суспільству. Своїми виступами всі присутні засвідчили прагнення щодо використання свого досвіду і знань з метою сприяння викорінення бідності в Україні.