04.04.2019 | 16:33

  Немає професій з великим майбутнім, але є професіонал з великим майбутнім. На протязі всього життя людині доводиться робити той чи інший вибір. Пройде зовсім небагато часу і сьогоднішнім старшокласникам доведеться обирати свій шлях у житті. І шлях цей почнеться з перехрестя, від якого розходяться не 3, як в казці, а 50 тис. доріг – саме стільки зараз існує професії. І дуже важливо не помилитися у виборі. Адже зай­матися тим, що тебе цікавить, приносить радість – одна з найважливіших умов відчуття життєвої повноцінності.

  3 квітня 2019 року відбулась зустріч фахівця з профорієнтації  Солом’янської районної філії КМЦЗ та директором «Солом’янської» бібліотеки, де було обговорено подальші плани та заходи на майбутнє. Цього ж дня до бібліотеки було запрошено учнівську молодь Солом’янського району, яку спеціаліст з профорієнтації проінформувала про основи вибору професії, зокрема про престиж робітничих професій, а також про їх актуальність на сучасному ринку праці, про переваги подальшого працевлаштування за ними. У ході розмови з школярами було наголошено, що при виборі майбутньої професії потрібно звертати увагу на поради вчителів, батьків, однак остаточне рішення слід приймати, виходячи із власних інтересів. Для самостійного і свідомого вибору професії необхідні знання, уявлення про те, яких особистісних рис, здібностей вимагає та чи інша професія, які шляхи вони забезпечують людині для професійної кар'єри, і чи є попит на таких спеціалістів на ринку праці. В цьому питанні допомагає формула вибору професії «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА», тобто ХОЧУ – інтереси та схильності до певної діяльності, МОЖУ – здібності людини (фізичні, розумові) та ТРЕБА – потреба ринку праці регіону в конкретній професії.

  Велику увагу школярів  фахівець звернув на те, що Державна служба зайнятості на сьогодні  надає унікальну можливість оцінити свої сильні сторони за допомогою консультаційної мережі «МОЯ ПРОФЕСІЯ», яка включає тестування за такими методиками: «Професійна мотивація – глибинні професійні інтереси та цінності», «Психологічні властивості особистості – психологічні схильності, схильність до певних видів професійної діяльності» та «Структура інтелекту – рівень інтелекту і специфіка структури здібностей», що також може допомогти при виборі майбутнього фаху.