01.04.2024 | 17:28

Олег Скоков родом з Добропілля Донецької області. У себе на батьківщині він займався бізнесом – мав магазин електротоварів. Коли почалося широкомасштабне вторгнення, довелося залишити бізнес і переїхати до столиці.

Завдяки грантовій програмі «Власна справа» отримав кошти на започаткування підприємницької діяльності. За них він відкрив у Києві бізнес з виробництва шевронів та іншої продукції для потреб військових та інших організацій, придбав обладнання, програмне забезпечення, меблі, сировину та матеріали.

За порівняно короткий час налагодив виробництво. Згодом з’явилися постійні замовники. Виробами пана Олега зацікавились провідні українські підприємства та громадські організації. І хоча конкурентів у Скокова не бракує, та на його стороні очевидні переваги: якість й оперативність.

Шеврон – це не просто декоративна нашивка, він виконує важливу інформативну функцію. Форма, розмір, вид емблеми та напис на ньому чітко вказують на рід зайнятості, державне відомство, спеціалізацію. Останнім часом значно збільшився попит на ці вироби – шеврони почали широко використовувати військові та поліціянти, служби охорони й навіть навчальні заклади.

Столична служба зайнятості підібрала підприємцю серед зареєстрованих безробітних кандидата на посаду оператора вишивальної машини, людину зі статусом внутрішньо переміщеної особи. Тож, за працевлаштування ВПО підприємець ще й отримав компенсацію витрат на оплату праці.

«Розпочинати бізнес з нуля завжди нелегко, особливо за нинішніх умов. Але коли з’являється можливість, необхідно хапатися за неї. Співпраця із службою зайнятості вигідна – знаю це із власного досвіду, від консультації до підбору працівників. Надалі розраховую на плідну взаємодію», – каже Олег Скоков.

Нагадаємо, урядовий проєкт єРобота включає грантові програми («Власна справа» і Грант для ветеранів), спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Для підтримки та розвитку бізнесу діють компенсаційні програми для роботодавців, які передбачають фінансову підтримку створення нових робочих місць та працевлаштування на них представників соціально вразливих категорій (зокрема, компенсація за працевлаштування ВПО).