11.06.2024 | 09:30

Чи потрібно роботодавцю повертати отримані компенсаційні кошти за працівника, працевлаштованого на нове робоче місце, якого було звільнено, а на його місце працевлаштовано іншого безробітного?

Ні, не потрібно.

Роботодавцям, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на 2 роки, компенсуються витрати у розмірі 100% сплаченого єдиного внеску. При цьому загальна тривалість виплат становить 1 рік. Цю норму встановлено ч. 3 ст. 27 Закону «Про зайнятість населення» та постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 р. № 338.

Якщо до закінчення дворічного терміну працівник звільняється згідно з пунктом 1 частини першої статті 36 (угода сторін) або пунктом 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (зміни в організації виробництва і праці), а на місце звільненого працівника (у строк, що не перевищує 60 календарних днів) працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного, то отримані роботодавцем компенсаційні виплати повертати не потрібно

Наші контакти: https://is.gd/W2Mc60