30.10.2019 | 17:43

Київський міський центр зайнятості взяв участь у фестивалі вакансій для студентів і молоді STUD-FEST «IMPULSE».

Фестиваль тривав два дні: 29 жовтня з 10-ї до 17-ї години в одному з корпусів Київського національного університету поблизу ВДНГ та 30 жовтня в цей же час у Жовтому (філологічному) корпусі КНУ. Усі бажаючі могли пройти онлайн-тестування на платформі «Моя професія» Київського міського центру зайнятості, відвідати кімнати віртуальної реальності з новітніми технологіями, взяти участь у тренінгах з менеджменту, IT, маркетингу від найбільших бізнес-практиків України, зануритися в простір нетворкінгу, релаксу та ігор, потрапити на виставку стажувань та вакансій від провідних роботодавців України, випробувати свою удачу в конкурсах, лотерей та розіграшів призів. А головне - знайти свого роботодавця і вже наступного дня піти на роботу.

Стенд Київського міського центру зайнятості був в епіцентрі загальної уваги – постійно збирав юрби відвідувачів.

- Що відрізняє сьогоднішній ярмарок від попередніх? – ділиться своєю думкою начальник відділу організації профорієнтації КМЦЗ Інна М’якота. – По-перше, на сьогоднішньому ярмарку представлено більше роботодавців. Вони різноманітні, презентують себе в ширшому форматі, через різні активні заходи: квести, вікторини, бліц-опитування. Звичайно, і студентам цікавіше. Хоча й проходить він у стінах Філологічного факультету КНУ, але тут присутні студенти ледь не з усіх столичних вишів. До нашої локації підходили навіть вже працюючі молоді люди. Студентам досить цікаво проходити експрес-тестування, навіть тим, хто визначився, вони прагнуть розширити свій кар’єрний ліфт. Ми також представляємо вакансії служби зайнятості, розповідаємо про послуги, про особливості складання резюме, проводимо, за необхідності, співбесіди і онлайн-консультації.

Анастасія, Тетяна та Ілона навчаються на третьому курсі. Прийшли поцікавитись вакансіями столичної служби зайнятості. «Хоч до закінчення навчання на бакалавраті закінчився один рік, а чи вступати на магістра, ще не вирішила», - каже Настя. Вивчає кримсько-татарську, англійську та турецьку мови. Готується працювати викладачем. Хоча, можливо, ще подумає й про професію перекладача. Англійська відкриває можливості для будь-якої роботи. Іноді вкрай потрібні люди зі знанням англійської мови.

На яку зарплату розраховує після закінчення університету? Каже всі її друзі мріють про велику, але розуміють, що це нереально, бо для роботодавця крім знань потрібен ще досвід роботи. Вона, як і багато хто зі студентів, поєднує навчання з підробітком. Працює недавно, тож має три тисячі гривень на місяць – непоганий додаток до студентської стипендії. Визначальними при виборі майбутньої роботи будуть заробітна плата і умови праці. «Я знаю, що якщо перекладач – гарний спеціаліст, він може заробити не одну тисячу доларів за місяць. Але потрібен досвід», - зітхає дівчина. Крім того, ця робота не постійна: якщо є замовники, то добре, а потім знову доводиться шукати нових…

Їх змінює компанія першокурсниць. Кажуть, що вивчають китайську з нуля. Провчились два місяці, поки що засвоїли триста ієрогліфів. А треба в десятки разів більше, щоб зрозуміти співрозмовників. Дівчата мріють вивчити мову, пройти стажування в Китаї, а там – життя покаже. Вирішили пройти онлайн-тестування, дуже хочуть знати свої сильні і слабкі сторони, щоб потім правильно розставити акценти… 

Служба зайнятості не залишить їх наодинці з проблемами.