28.01.2022 | 10:09

 

Маєте потребу у кадрах, хочете оперативно укомплектувати вакансії?

Чи навпаки - плануєте звільнити працівників у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, скороченням чисельності чи штату?

Надаєте послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні чи за кордоном?

А може здійснюєте наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців?

І ваш штат налічує понад 8 працівників?

Чинне законодавство України зобов’язує роботодавців подавати низку звітних документів, зокрема:

1) №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»;

2) №4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці»;

3) №1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні»;

4) «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню».

1. Однією з важливих складових успішного заповнення роботодавцем вільних робочих місць, вакантних посад кваліфікованими кадрами є подання до служби зайнятості форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». Юридичним підґрунтям для цього є наказ Мінсоцполітики від 31.05.2013 р. № 316.

Звіт подається не пізніше 3-х робочих днів з дати відкриття вакансій до будь-якого центру зайнятості, незалежно від місцезнаходження роботодавця за наявності у нього вакансій. Можна подати як у паперовому, так і в електронному вигляді через «Електронний кабінет роботодавця» на вебсайті Державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua (без застосування кваліфікованого електронного підпису). 

2. Звіт за формою № 4 – ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» подається згідно наказу Мінсоцполітики від 18.03.2021р. не пізніше ніж за 2 місяці до вивільнення працівників (не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення - у разі звільнення державних службовців) до центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності роботодавця у разі масового вивільнення, критерії якого визначені статтею 48 Закону України «Про зайнятість населення».

3. Роботодавці, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців чи надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, подають звіт за формою №1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні». Форма звіту затверджена наказ Міністерства соціальної політики України від 03.06.2019 № 851.

Форму №1-ПА потрібно подати у паперовому вигляді, засвідчену підписом керівника або уповноваженої ним особи не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

 4. Роботодавці щороку, не пізніше 01 лютого після звітного року, подають до районних філій Київського міського центру зайнятості інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Форма звіту затверджена наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. № 271. Надання інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню поширюється на підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб.