30.06.2016 | 17:40

В умовах непростої економічної ситуації, яка склалась в нашій країні, Київ - столиця України має вирішити багато різних проблем, але однією із найболючіших є відсутність у місті безбар’єрного середовища для людей з особливими потребами. Столична служба зайнятості надає широкий спектр послуг і турбується про те, щоб ці послуги були доступні усім, хто їх потребує, в тому числі і людям з інвалідністю. Люди у візку, нажаль, не мають можливості вільно пересуватись та зручно діставатись тих місць, які їм необхідні. Їх маршрути обмежені лише тими місцями, де встановлені пандуси, ліфти, та інші спеціальні пристрої. Без подібних споруд важко навіть уявити обсяг труднощів та проблем, з якими зіштовхуються люди з особливими потребами у повсякденному житті - щодня, щогодини, щохвилини.

30 червня завдяки співпраці між Київським міським центром зайнятості та «Спілкою громадських організацій інвалідів м. Києва» в рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище в м. Києві» було встановлено черговий пандус – на цей раз у Дарницькому районному центрі зайнятості.

Одним із перших його зручність та придатність до використання перевірив 32 - річний Олександр, який є інвалідом – колясочником. Він був задоволений можливістю легко підійматися та спускатися з крильця. Олександр висловив побажання, щоб всі соціальні та державні установи стали б доступними, спочатку хоча б на стадії можливості до них потрапити.

На відкритті споруди був присутній директор Київського міського центру зайнятості Віктор Сухомлин. Він щиро подякував президентові Спілки громадських організацій інвалідів м. Києва Олександрові Вороні за співпрацю, черговий встановлений пандус та турботу про людей з особливими потребами.

«Завдяки новому пандусу відвідування районного центру зайнятості полегшиться не лише для людей на візках, але й для інших категорій інвалідів, літніх та травмованих людей, матерів з маленькими дітьми», - зазначив Віктор Сухомлин.

В поточному році послугами столичної служби зайнятості скористалися близько 1000 осіб з інвалідністю, з них 124 - працевлаштовані, 7 - отримали одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності, 61- пройшли професійне навчання за направленням служби зайнятості.