14.01.2016 | 14:18

Проблема з працевлаштуванням юристів існує на столичному ринку праці вже декілька років. Це наслідок тих часів, коли ця спеціальність вважалася «модною». Молодь йшла навчатися на юристів, не звертаючи увагу на те, що реальний попит ринку був набагато нижче пропозиції.

Але в будь-якій проблемі є рішення. Київський міський центр зайнятості провів презентацію роботодавця - Головного територіального управлінням юстиції у м. Києві. Про наявні вакансії, вимоги до них та про умови конкурсу (а саме на конкурсній основі здійснюється набір фахівців) розповів начальник управління, Станіслав Куценко. За його словами, районні відділи юстиції повинні працювати так, щоб буквально в «три клики мишкою» надавати якісні юридичні послуги населенню. Сьогодні, зазначив він, люди навіть не знають адреси районних управлінь юстиції, а вони повинні стати центрами надання якісних сервісних послуг населенню.

Задля відкриття перспектив кар’єрного росту, на його думку, повинна запрацювати система соціальних ліфтів. Саме вона здатна забезпечити просування в кар’єрі самих компетентних, амбітних та перспективних працівників. Управління готове всіляко сприяти цьому. Вже сьогодні воно організує для працівників тренінги, навчання, які проводять відомі компанії. Серйозна увага приділяється знанню та вдосконаленню іноземних мов.

Заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе, який був запрошений на презентацію, також поділився своїми думками про реформування системи юстиції. Він звернув увагу на те, що конкурсний відбір вже показав свою дієвість і частина складу управлінь юстиції – це фахівці, які прийшли на посаду в результаті конкурсного відбору. Він складав 4-5 осіб на місце.

Гія Гецадзе висловив цікаву думку про те, що «чиновники повинні стати «офіціантами» свого народу», для того, щоб уважно та якісно його обслуговувати. Він також зазначив, що система юстиції потребує оновлення. Саме для цього апарат Мінюсту був скорочений в минулому році на 20%, а в цьому - планується скорочення ще 5 тис. працівників. За рахунок цього та за рахунок скорочення витрат на закупівлі, з яких вдається прибирати корупційну складову, планується виплата бонусів працівникам юстиції.

Віктор Сухомлин, директор Київського міського центру зайнятості, запропонував проводити профдіагностичне тестування кандидатів на конкурсні посади. В рамках роботи інформаційно-консультаційного центру була досягнута домовленість про проведення спільних заходів для безробітних та кандидатів на конкурсні посади.

В.о. Голови Державної служби зайнятості Наталія Зінкевич висловила сподівання, що на прикладі Києва співпраця зі службою зайнятості буде поширюватися на інші регіони України. Вона зазначила, що зміни в країні не можливі без зміни підходів до кадрового потенціалу.

В презентації вакансій взяли участь майже 70 осіб – безробітних та тих, що шукають роботу за юридичним напрямком. Претенденти на вакансії жваво цікавилися умовами праці, заробітною платою та отримали детальну інформацію на свої запитання. Багатьох зацікавив статус держслужбовця, який мають всі презентовані вакансії та перспектива кар’єрного росту. Вже наприкінці презентації ними було надано 11 резюме для участі в конкурсі.

Для решти потенційних кандидатів, які бажають реалізувати себе на держслужбі в галузі юстиції, повідомляємо, що про умови конкурсу можна дізнатися на сайті Головного територіального управлінням юстиції у м. Києві. Електронна адреса для відправки резюме на конкурс info@kv.minjust.gov.ua , в темі листа вказуйте - резюме. (073 043 1956 life - начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Куценко Станіслав Ігорович).

Після презентації вакансій Віктор Сухомлин та Станіслав Куценко підписали меморандум про співпрацю, який передбачає співробітництво з підбору кадрів, проведення спільних заходів та підвищення кваліфікації працівників юстиції.