17.02.2022 | 16:16

Понад 62 тисячі вакансій подали до столичної служби зайнятості роботодавці м. Києва у 2021 році. Переважна більшість серед них – відомі, на них, як правило, працевлаштовуються безробітні. Але зустрічаються серед них і нетипові.    

Фотограмметрист робить з двовимірних знімків об’єктів тривимірні, тобто моделює реальні зображення предметів на поверхні. Його праця використовується в геодезії, картографії, військовій справі, космічних дослідженнях.

Сюрвейєр – це інспектор, який виконує огляд та надає оцінку якості транспорту та товару, який перевозиться. Раніше сюрвей застосовувася тільки у морській справі, і відповідна особа надавала оцінку суднам, які здійснюють перевезення, проте сьогодні, сюрвеєри можуть оцінювати як і автотранспорт, автоперевезення, так і якість сировини на виробництві.

Сомельє - так називається професія працівника ресторану, який надає рекомендації щодо вибору вина та інших алкогольних напоїв для клієнтів.

Сигналіст - професія, яка затребувана  майже у всіх підприємствах залізничного транспорту. До основних обов’язків сигналіста відноситься закріплення вагонів на рейках гальмівними башмаками, подача різних видів сигналів працівникам колійних робіт, перевірка зайнятості колій вагонами та локомотивами.

Ерготерапевт - це лікар, мета роботи якого - відновлювати втрачені навички самообслуговування та діяльності пацієнта у повсякденному житті, роботі та забезпечувати максимальну адаптацію людини до навколишнього середовища.

Нашим читачам ми радимо самим з’ясувати, хто такі портьє, футерувальник, заливальник компаундами, оператор на метантенках, настелювач, сушильник довготрубчастих макаронів, боцман, уніформіст, фельд’єгер, друкар циферблатів, клінер, бариста і пічник. Такі професії хоч і рідкісні, але якщо вони затребувані, значить, потрібні.

З повним переліком актуальних у м. Києві вакансій можна ознайомитись на сайті Київського міського центру зайнятості у рубриці «Статистична інформація».