З початку року послугами столичної служби зайнятості скористались понад 45 тисяч осіб. 7 тисяч з них – представники соціально незахищених категорій населення, понад 3,8 тисячі внутрішньо переміщених осіб, що переїхали до Києва з районів бойових дій.
Основною послугою, за отриманням якої громадяни звертаються до центру зайнятості, є працевлаштування. З початку року понад 5,2 тис. осіб були забезпечені роботою. Кожен четвертий з них був працевлаштований у сфери торгівлі та ремонту. 11% з числа тих, хто отримав роботу, пішли працювати у сферу державного управління й оборони, майже 9% – у переробну промисловість, близько 8% – у сферу адміністративного обслуговування. Понад 7% зайнялись професійною та науковою діяльністю, близько 7% працевлаштовано у сферу охорони здоров’я та фінансової діяльності. В освіту, сферу інформації та телекомунікацій, на транспорт та в складське господарство працевлаштовано по 6% усіх забезпечених роботою.
З початку року роботодавці столиці поінформували столичну службу зайнятості про наявність понад 22 тисяч вакансій. В середньому, на одне вільне робоче місце у Києві нині претендують 4 особи (рік тому – одна).
Дається взнаки і дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці. Існує широкий вибір вакансій для робітників з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями, вчителів, сестер і братів медичних, швачок, слюсарів-сантехніків, двірників, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, фармацевтів, соціальних працівників. Натомість, у великому дефіциті вакансії для бухгалтерів, продавців-консультантів, менеджерів, адміністраторів, водіїв, комірників, касирів торговельного залу, економістів, охоронників, керівників різного рангу.