25.06.2018 | 15:48

 

«Нові будинки, забобони всі такі ж.

Ані роками, ані модами їх не винищиш.»

 

Відомим афоризмом Олександра Грибоєдова розпочалось засідання клубу «МУДРІСТЬ-ДОСВІД-ПРОФЕСІОНАЛІЗМ» для осіб передпенсійного віку, які перебувають на обліку у Подільській районній філії КМЦЗ. Такий епіграф вибрано не випадково, адже щоденно фахівці Подільської районної філії КМЦЗ стикаються із проблеми безробітних щодо суспільних забобонів, які існували віддавна і до сьогодні суттєво не змінюються. Те, що турбувало людство 100-200 років тому, є нагальним проблемами і людини сьогоднішньої.

Не дивлячись на те, що українське трудове законодавство гарантує рівні умови під час працевлаштування всім громадянам, роботодавці й досі встановлюють умовний віковий ценз. Через бажання мати у штаті молодих фахівців, компанії втрачають висококласних професіоналів, які можуть приймати професійні, зважені й обдумані рішення, а саме: осіб передпенсійного віку.

З метою надання психологічної підтримки безробітних, котрі наближаються до пенсійного віку, підвищення фактору їх впевненості та мотивації щодо працевлаштування, на базі Подільської районної філії КМЦЗ функціонує клуб «МУДРІСТЬ-ДОСВІД-ПРОФЕСІОНАЛІЗМ» для осіб передпенсійного віку. Для них проводиться цикл семінарів з психологічної підтримки.

Один із таких заходів, але у форматі засідання клубу, відбувся днями за сприяння соціального партнера – Публічної бібліотеки №11.

На засіданні клубу обговорювались аспекти подолання негативних стресів в ситуації безробіття, надано рекомендації як можна вигідно використати великий життєвий досвід людини зрілого віку у професійній кар’єрі. Учасники отримали відповіді на запитання чим може зацікавити роботодавця претендент зрілого віку на вакансію, чи обов’язково знижувати рівень очікувань людини зрілого віку при працевлаштуванні?

Але слова - це лише половина справи… На заняття клубу було запрошено відому сучасну письменницю Олену Довгаленко, яка особистим життєвим прикладом продемонструвала учасникам клубу як у реальному житті успішно подолати кризові періоди. Вона поділилася власним життєвим досвідом і рецептами як у будь-якому віці плекати в душі жагу до праці. Цікава розповідь про особливості письменницької професії, розповідь про своє останнє видання «Усі барви життя» подарувала всім присутнім теплі вібрації добра, усвідомлення того, що які б життєві незгоди та барви не кольорували той чи інший відрізок життя, - треба з розумінням та життєвою мудрістю долати усі негаразди та активно шукати вихід із будь-якої неприємної ситуації.

Хочеться вірити , що чергове заняття клубу «Мудрість-Досвід – Професіоналізм» зародили в душах наших учасниць бажання не покидати спроби знайти роботу, впевненість у тому, що «усі фарби життя» придатні для того, щоб, використовуючи їх з мудрістю, виходити із певних кризових ситуацій, у тому числі і з безробіття.