11.02.2016 | 10:58

В останні два роки в Києві підвищилася кількість зареєстрованих безробітних. Суттєво збільшилося навантаження на фахівців служби зайнятості, що безпосередньо надають послуги безробітним. Вкрай складна ситуація потребує прийняття рішень для того, щоби не знижувати якість послуг. Але в той же час оптимізувати роботу працівників районних центрів зайнятості, які відчувають особливу напругу.

Щоби поліпшити ситуацію, за ініціативою Київського міського центру зайнятості було висунуто пропозиції до Державної служби зайнятості. Пропонується передати функції базових центрів зайнятості територіальним управлінням , якими стануть нинішні районні центри. Організаційно вони будуть підрозділами Київського міського центру зайнятості. Одночасно пропонується зняти з них статус юридичної особи. Такій крок дозволить :

- зменшити витрати на оплату праці;

- скоротити кількість працівників допоміжних підрозділів;

- зменшити кількість працівників бухгалтерських відділів.

Зміни, що пропонуються, дозволять безболісно скоротити штат центру майже на 30 осіб, що дасть певну економію коштів. Територіальні управління стануть справжніми центрами надання послуг безробітним громадянам. В результаті оптимізації штату вони будуть звільнені від виконання невластивих їм функцій (господарських, юридичних, фінансових) та зосередяться на роботі з громадянами, що звертаються в пошуку роботи.

Ця ініціатива 10 лютого була обговорена під час зустрічі директорів районних центрів та начальників відділів Київського міського центру зайнятості з заступником голови Державної служби зайнятості Сергієм Кравченко. Жваве обговорення викликало питання пошуку нових форм роботи з роботодавцями. Не оминули учасники і питання більш зручних форм надання послуг безробітним. Було обговорено проблему надання одноразової допомоги на відкриття власної справи та підкреслено важливість залученні міжнародних фінансових та громадських організацій для допомоги у відкритті власного бізнесу демобілізованим воїнам.