09.06.2016 | 16:13

Сумна ознака нашого часу - наслідки війни на сході України. Їх тяжкість вимірюється не лише тисячами загиблих співвітчизників, сиріт, сотнями тисяч біженців, зруйнованими підприємствами та містами. Є наслідки, які "вповзають" у життя українського суспільства поступово, але долати їх доведеться роками.

Десятки тисяч учасників бойових дій, які захищали нашу країну, бачили усі жахіття війни, і їм пощастило живими повернутись додому. Проте, по-справжньому "повернутись" з війни не так просто. Потрапивши у зону бойових дій, ці люди мусили адаптуватись до умов екстремального психологічного, фізичного та емоційного навантаження, обумовлених постійною загрозою для життя.

8 червня в приміщенні Київського міського центру зайнятості відбувся День Військовослужбовця, в якому взяли учать представники центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, Департаменту соціальної політики, а також представники соціального проекту WOG «Працьовита Україна». В рамках заходу відбулась міні - ярмарка, в якій взяли участь 18 роботодавців. Присутніх ознайомили із специфікою підприємств та надали консультація щодо наявних вакансій відповідно до професійно - кваліфікаційного складу учасників АТО, які перебувають на обліку в районних центрах зайнятості столиці. По закінченню міні-ярмарки бажаючих запросили на семінар.

На початку представник проекту WOG «Працьовита Україна» розповів про сам проект, який спільно з Київським міським центром зайнятості , має на меті допомогти у пошуку роботи, навчанні або перекваліфікації демобілізованих воїнів АТО. Семінар, який проводив практикуючий військовий психолог, учасник АТО, Андрій Козінчук, був направлений на соціальну адаптацію демобілізованих воїнів. Андрій наводив приклади зі свого життя та зазначив, які після участі в бойових діях відкриваються можливості та здібності, які можуть бути корисними для суспільства.