18.09.2023 | 11:24

           Упродовж вересня - жовтня 2023 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Державний центр зайнятості та обласні військові адміністрації проведуть інформаційну кампанію «Робота для ВПО: ти потрібен!».

  Мета кампанії – посилення комунікації між усіма інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними українцями, задля ефективної їх інтеграції у громади, стимулювання у пошуку роботи, інформування про актуальні вакансії та активні програми сприяння зайнятості, створення з допомогою міжнародних організацій додаткових програм з професійного навчання та перенавчання ВПО.

           Київський міський центр зайнятості розробляє комплекс заходів щодо охоплення інформаційними послугами тих переселенців працездатного віку, які поки не звертались за пошуком роботи. Завдання – спонукати їх бути активними на ринку праці, адже кількість вакансій зростає, а роботодавці зацікавлені брати їх на роботу, оскільки отримують фінансову компенсацію у разі працевлаштування ВПО. Окрім того, діють державні програми, зокрема з мікрокредитування розвитку бізнесу або ж навчання з допомогою ваучера, які допоможуть продовжити трудовий шлях на новому місці проживання.

До відома, з початку війни отримали послуги столичної служби зайнятості 7,2 тис. внутрішньо переміщених осіб із 20 областей України. Серед них 72% - жінки.

За допомогою київської служби зайнятості забезпечено роботою 1,7 тис. внутрішньо переміщених осіб. Найбільше працевлаштовано у сферах торгівлі, освіти, в державному управлінні й обороні, на підприємства переробної промисловості, в заклади охорони здоров’я тощо.

Станом на 12 вересня 2023 року продовжують пошук роботи 0,6 тис. внутрішньо переміщених осіб; загальна кількість вакансій, зареєстрованих в столичній службі зайнятості – 10,6 тис. одиниць.

 

Довідкова інформація для ВПО - на порталі Державної служби зайнятості