17.04.2019 | 11:29

«Встати, суд іде!»

Такими словами для учнів 8-9 класів середньої загальноосвітньої школи №68 м. Києва розпочався профорієнтаційний захід «Урок-суд над професіями робітничого характеру».

Фахівці відділу профорієнтації Подільської районної філії КМЦЗ  запросили учасників у віртуальну залу судових засідань, де кожен із присутніх   обрав собі роль – хто прокурора,  хто адвоката.

А де ж відповідачі?..

Відповідачами у віртуальній залі судових засідань були робітничі професії, які начебто, за твердженням багатьох сучасних школярів, «не модні і не актуальні» у сучасному світі, без яких начебто «можна обійтись»…

Метою даного заходу було формування в учнівської молоді   реалістичного уявлення про сучасний ринок праці та його перспективи на найближче майбутнє, про актуальність робітничих професій, виховання поваги до прав і свобод громадян України, до представників усіх професій.

Віртуальна зала судових засідань тут же розділилась на представників обвинувачення – «Колегію прокурорів» та захисників професій  – «Колегію адвокатів». Самі ж підсудні-робітничі професії, до речі, через свою зайнятість та затребуваність аніяк не змогли взяти участь у судовому засіданні…

У ролі представників Феміди – досвідчені та компетентні фахівці з профорієнтації Подільської районної філії Київського міського центру зайнятості Кирилюк М.О. та Скибіна М.В.

Матеріалами слідства для ознайомлення послугували психокарти та психограми з описами робітничих професій.

А далі у віртуальному судовому засіданні почалися справжнісінькі   дебати!

Як результат – учні не тільки ознайомилися, але і розвинули вміння застосовувати на практиці психограми і психокарти професій; навчилися     включати аналітичне та критичне мислення при виборі професії, розвинули вміння користуватися формулою «Хочу-Можу-Треба».

Рішення суду було однозначним:

«Вища освіта – модна реально,

проте робітничі професії – це актуально!»