08.02.2022 | 14:36

У наш стрімкий час рідко кому з працівників вдається відпрацювати від першого до останнього дня на одному підприємстві, не кажучи вже, на одному робочому місці. Зазвичай людині доводиться неодноразово змінювати місце роботи, робити як стрибки, так і тривалі перерви в кар’єрі, знову продовжувати або починати все спочатку. Зрозуміло, будь-яка перерва в трудовій діяльності, як потім і повернення на роботу супроводжується стресом, незважаючи на те, які причини зумовили перерву. Відновлення кар’єри вимагає від людини значних як емоційних, так і професійних зусиль. Найкраще цей відрізок пройти разом із фахівцями служби зайнятості, які допоможуть визначитись із місцем на ринку праці, скласти ефективне резюме, підготуватись до співбесіди з роботодавцем.

Отже, перш ніж починати шукати роботу, треба дати відповідь: що саме потрібно знайти? Який графік роботи влаштувати ме? Яке навантаження і режим роботи підійдуть? Хочете повернутися на своє колишнє робоче місце, чи спробувати себе у чомусь новому? За той час, коли не працювали, можливо, оволоділи якимись навичками: наприклад, вивчили іноземну мову чи освоїли ремонт квартир?

В усякому разі, потрібно буде оновити свої знання та навички, якщо не зробили цього досі. Найперше, використайте для цього те, що близько під рукою - Інтернет. Існує багато професійних сайтів, які дозволяють бути в курсі останніх подій. Освіжити свої знання та навички потрібно перед тим, як виходити на співбесіди чи розсилати супровідні листи – щоб почуватись впевненіше, як кандидату. Можна також підвищити свій рейтинг на відповідних курсах.

Необхідно оновити резюме та приготуватись до співбесіди. Резюме складається як для загального пошуку (під сферу, вид діяльності, посаду), так і на конкретну вакансію. За необхідності відвідайте відповідний тренінг або отримайте консультацію спеціаліста з професійної орієнтації щодо його складання. Майте ціль; не створюйте собі обмежень; вивчіть сучасні вимоги роботодавців; будьте впевнені в собі, тоді роботодавець буде впевнений у вас. Крім того, слід пам’ятати, що одним з ефективних кроків пошуку роботи є відеорезюме. Наступним кроком є підготовка до співбесіди – переглянути свої відповіді на поширені запитання роботодавця.

«Радимо скласти чек-лист зручний як прикладний інструмент перевірки. Зазвичай це перелік пунктів, навпроти яких ставляться позначки - коли той чи інший буде виконаний. Правильний чек-лист допоможе розкласти все «по поличках». Примірний чек-лист для працівника, який хоче відновити кар’єру після тривалої  перерви, може бути таким: 1.Проаналізувати себе. 2.Вивчити ринок праці. 3.Визначити власну позицію на ринку праці. 4.Визначити конкретні цілі. 5.Оновити резюме та діяти», - наголосила начальниця відділу організації профорієнтації КМЦЗ Інна М’якота.