15.02.2022 | 17:32

Як визначити свої переваги при складанні резюме?

Резюме (у перекладі з французького «зведення») - це документ, в якому міститься коротка інформація (попередній досвід роботи, освіта, вміння та навички, контактна інформація тощо) про претендента при працевлаштуванні. Ця інформація допомагає роботодавцю вибрати відповідну кандидатуру серед багатьох претендентів на вакантне місце.

Резюме – це спроба заявити про себе та про свої переваги. Цей документ є головним інструментом при пошуку роботи. 90% резюме містять стандартні характеристики: відповідальний, комунікабельний, старанний, креативний тощо. Зазвичай, у резюме вказують професійні знання та навички, участь в проєктах, комп’ютерні навички та навички роботи з Internet, поштові сервіси та бухгалтерські програми, особисті якості (легко знаходжу спільну мову з людьми, вмію працювати в команді, легко запам’ятовую інформацію, вмію побудувати взаємодію підрозділів організації, цілеспрямованість, вмію працювати з великими обсягами інформації); водійські права (наявність категорії); знання іноземних мов (слід зазначити рівень володіння).

Робити акцент слід на м’яких навичках soft skills – часто роботодавця це цікавить більше, ніж власне досвід роботи. Необхідно подбати про відгуки з місць проходження практики та вказати це в резюме. 

Як же визначити свої переваги при складанні резюме? Для цього, щонайперше, треба сформулювати відповіді на кілька важливих питань. На зразок: «Чому саме я маю отримати цю роботу? Чим я відрізняюся від своїх колег? Що я роблю краще за інших? Що я зробив значного у своїй кар’єрі? Які мої досягнення?»

Відповіді на наведені вище запитання допоможуть додати у резюме родзинку оригінальності, не робити його тривіальним, тобто стандартним. Треба завжди намагатися виділитися серед інших кандидатів, задля чого наголошувати на власних перевагах та досягненнях, щоб свої «мінуси» перетворити на «плюси». Наприклад, якщо людина мала тривалу перерву у роботі. А, може, весь вільний час вона присвячувала вивченню іноземної мови, довівши свою розмовну до досконалості. Або опановувала якусь іншу професію.

«Коли ви складаєте своє резюме, то про свої переваги потрібно писати не стандартними, шаблонними фразами, а наводити такі аргументи, ознайомившись з якими ваш потенційний роботодавець одразу захотів би взяти вас на роботу», - зауважила начальник відділу організації профорієнтації Київського міського центру зайнятості Інна М’якота.