24.12.2021 | 14:34

Відсутність вакансій, низька зарплата, віддаленість місця роботи, примушують замислюватися над зміною професії. Що вже казати: просто змінити місце роботи - непросте рішення, дається багатьом важко, що вже казати, коли доводиться ламати кар’єру, кардинально змінювати професію.

Змінювати професію людина може самостійно і скориставшись порадами фахівців. Нижче ми розглянемо зміну професії в аспекті служби зайнятості.

Якщо з якихось причин підібрати підходящу роботу не вдається, кар’єрний радник пропонує безробітному професійне навчання. Після визначення професійних здібностей визначають перелік професій для перенавчання.

«Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей для дорослого населення. Безкоштовно і в стислі терміни можна здобути професію, яка має попит на ринку праці чи підвищити свою кваліфікацію. Особливо актуальним є професійне навчання під замовлення роботодавців, з гарантованим працевлаштуванням. Навчання проводиться за 57 напрямами навчання у 16 закладах освіти м.Києва. У 2021 році професійне навчання за направленнями Київського міського центру зайнятості пройшли 924 особи», - повідомила начальник відділу організації профнавчання Владлена Шевцова.  

Ось – два приклади, коли життєві обставини спонукали людей зробити рішучий крок до своєї нової професії.

З перукарів – у водії тролейбуса

Професію перукаря-модельєра Валентина Миколаївна здобула у професійному училищі. Працювала за фахом, обзавелась постійними клієнтами. Серйозні корективи в її плани внесла пандемія. Сфера послуг виявилася однією з тих, що постраждали чи не найбільше. Деякий час пробувала влаштуватись самостійно - працювала то менеджером зі збуту, то контролером-касиром. Аж поки зрозуміла: без служби зайнятості тут не обійтися. Звернулася за допомогою до Солом’янської районної філії КМЦЗ.

Працевлаштуватися за фахом було нереально. Тоді кар’єрний радник запропонувала їй кардинально змінити професію. Легко сказати: «змінити», коли тобі трохи за 30! А в 50 «з хвостиком» спробуй, наважся, коли сама думка страшна: а якщо не вийде?

Зрештою, Валентина Миколаївна, за рекомендацією кар’єрного радника, пройшла психодіагностичне тестування, за результатами якого переглянула свої професійні можливості. Її зацікавила професія водія тролейбуса. Нелегко, звичайно, але кому зараз легко? А там – і зарплата пристойна, і соцпакет. Безробітну направили на курси, після закінчення яких вона одразу працевлаштувалась за новим фахом в одну з філій «Київпастрансу». Наразі жінка задоволена і графіком роботи, і ставленням до неї менеджменту та колективу транспортного підприємства.

Третя освіта – не зайва

Коли Юлія за допомогою у працевлаштуванні звернулася до Шевченківської районної філії КМЦЗ, вона вже мала дві вищі освіти - туризмознавця та експерта із зовнішньоекономічних питань. А також досвід роботи менеджером у туристичній агенції. А оскільки сфера туризму була серед тих, що найбільш постраждали від пандемії, кар’єру в туристичному бізнесі довелося відкласти на невизначений термін.

На співбесіді з кар’єрним радником жінка заявила: хочу здобути нову професію. Серед запропонованого переліку її увагу привернула професія фахівця з комп’ютерної графіки. А тут якраз роботодавець звернувся до служби із замовленням на фахівця з 3D - проектування під гарантоване працевлаштування.

Решта була «справою техніки». Безробітну направили на професійне навчання до вищого навчального закладу «Міжрегіональна академія управління персоналом». За кілька днів до нового року пані Юлія приступила до роботи фахівцем з дизайну у ФОПа, який займається виробництвом кухонних меблів. А працівники столичної служби зайнятості щиро бажають їй успіхів у новій професії.