26.06.2024 | 16:42

Ольга Акимова – відоме в столиці ім’я. Підприємниця, одна з керівниць однієї з найбільших в столиці торговельних мереж, а ще – щаслива мама, дружина і бабуся. Виховала трьох своїх дорослих дітей, взяла до родини ще двох маленьких, зокрема і хлопчика з інвалідністю. Світ захоплень цієї жінки дуже багатий і різноплановий: марафон, плавання, подіум. І в кожному з цих напрямів вона досягла високих міжнародних визнань.

Мрією свого життя Ольга завжди вважала створення інклюзивного безбарʼєрного модельного простору, де в центрі уваги були б люди з інвалідністю. І ось недавно вона почала збуватися. Спочатку жінка заснувала інклюзивну модельну школу для жінок з інвалідністю. А потім завдяки грантовій програмі «Власна справа» з’явилася можливість створити інклюзивну кав’ярню.

Її мрію – кав’ярню з символічною назвою «НовіМИ» часто називають закладом мистецтва, поєднанням краси і досвіду. Це приклад соціально відповідального бізнесу, підтримки людей, які її потребують. Баристами тут працюють не просто люди з інвалідністю – дівчата, які є моделями на кріслах. Своїм прикладом вони переконують: людина може здолати будь-які бар’єри, якщо має сильну мотивацію. Головне – відчувати себе потрібним людям. Зрозуміло, найчастішими відвідувачами теж є люди з інвалідністю, хоча кав’ярня працює для всіх.   

За кошти мікрогранту підприємниця орендувала приміщення, придбала необхідне обладнання. І хоча обов’язковим було створення двох робочих місць, підприємниця створила чотири. Але й на цьому не збирається зупинятися – у планах відкриття ще одної інклюзивної кав’ярні у іншому районі міста.

Антоніна, Олександра, Аліна і Анатолій – тепер вони команда, допомагають, підтримують одне одного. Графік роботи – два дні через два. Роботодавиця оплачує їм витрати на таксі, адже діставатись на роботу людям з інвалідністю непросто.

Приготування кави – справжнє мистецтво, яке вимагає певних знань і умінь. Одним натиском кнопки на кавомашині процес не обмежиться. У спеціалізованих коучів працівники кав’ярні навчались як готувати каву, як її прикрашати. У свою справу вони вкладають частинку серця. А надалі самі будуть ділитись здобутою кваліфікацією зі своїми колегами, які працюватимуть у майбутніх кав’ярнях.

«Працювати поруч з людьми з інвалідністю – це справжнє натхнення. Мене надихають зміни, що відбуваються в їхньому світогляді, в їхньому житті», - каже Ольга Акимова.