01.12.2020 | 13:05

21 грудня державній службі зайнятості виповниться 30 років. Саме в цей день 1990 року тодішній уряд – Рада Міністрів Української РСР - своєю постановою за номером 381 створив державну службу зайнятості. «З метою створення умов для реалізації права громадян на працю, а також забезпечення соціального захисту тимчасово непрацюючого населення», - йдеться в постанові. Відтак служба зайнятості «старша» на вісім місяців за незалежну Україну.  

Згодом розпочалося формування регіональних та базових підрозділів служби. Київський міський центр зайнятості було створено 18 лютого 1991 року рішенням виконкому Київської міської ради народних депутатів на виконання постанови № 381 на базі міського центру по працевлаштуванню, перенавчанню та профорієнтації населення. Його районні відділення стали районними центрами зайнятості населення.

Функції з призначення директора Київського міського центру зайнятості в той час мало управління по праці і соціальних питаннях Київської міської ради народних депутатів. Першим директором КМЦЗ став Михайло Пасов, який працював на цій посаді до 1997 року. Пізніше директорами Київського міського центру зайнятості були Олександр Мельник (1997 – 2011) та Віктор Сухомлин (2011 – 2017). А з вересня 2017 року колектив столичної служби зайнятості очолює Віктор Білич.                     

Починаючи з 1991 року, відколи був створений Київський міський центр зайнятості, і до сьогодні, за допомогою у працевлаштуванні до столичної служби зайнятості звернулися понад 950,2 тис. киян. Це більше третини офіційно зареєстрованого населення столиці.

446 тисяч з них були зареєстровані безробітними, 560,4 тис. громадян забезпечено роботою за допомогою служби зайнятості, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено понад 164 тис. осіб.

12 тис. громадян за допомогою столичної служби зайнятості стали підприємцями - відкрили власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю. Близько півтори тисячі роботодавцям було відшкодовано єдиний внесок за створення нових робочих місць і працевлаштування на них безробітних.

За 30 років 110 тисяч столичних безробітних пройшли професійне навчання за направленнями Київського міського центру зайнятості. А 830 тис. громадян, які перебували на обліку у столичній службі зайнятості, отримали профорієнтаційні послуги.