03.06.2024 | 14:18

Завдяки грантам багато ветеранів успішно реалізували в столиці свої бізнес-ідеї. Серед них – переселенець з Маріуполя Георгій Жильцов. Георгій Євгенович обрав для свого бізнесу незвичайний напрямок - ветеран надає послуги перевірки на детекторі брехні - для організацій та простих громадян.

Разом з дружиною захищали Україну, обоє мають статус учасника бойових дій. До виходу на пенсію чоловік працював в Національній поліції. Роботу поліцейського, при всьому бажанні, спокійною не назвеш – завжди вимагає максимальної зосередженості. Тому коли звільнився, він вже не уявляв спокійного життя на заслуженому відпочинку і активно взявся за справу, над якою роздумував кілька останніх років.

Є така професія – поліграфолог. Це фахівець, який працює із спеціальним приладом – поліграфом. Простіше кажучи, детектором брехні, про який більшість співвітчизників знають із шпигунських детективів. Насправді, спектр використання поліграфа досить широкий: це і перевірка кандидатів при оформленні на роботу (особливо коли йдеться про майбутніх керівників), і розслідування антикорупційних дій, фактів розкрадань та інших злочинів, і питання державної безпеки, з огляду на нинішній воєнний стан. І цілком побутові ситуації: за допомогою поліграфа і експерта-поліграфолога – дізнатися про наявність у людини алкогольної чи наркозалежності, схильності до ігроманії, виявити факт подружньої невірності. Хоча стовідсоткової гарантії жоден детектор брехні не дасть, але достовірність результатів досить висока.

Кошти гранту пішли на оренду офісу, а також придбання та оренду техніки. Доки тривав підготовчий процес, ветерана тривожили сумніви: чи буде вдалою його справа, чи знайде його справа своїх споживачів? Проте згодом, коли з’явилися замовники – і представники великих компаній, і приватні особи – він почав замислюватися, як зробити свій бізнес успішним і привабливим. Розмістив інформацію на сайтах і в соцмережах, визначив напрямки співпраці з клієнтами. Чи не найскладніше було підібрати потрібного працівника, якого зобов’язувався працевлаштувати за умовами грантової програми. Адже щоб бути поліграфологом, треба добре знати не тільки техніку та програмне забезпечення, а й психологію людини. З пошуком працівника ветерану допомогла служба зайнятості.

«Власна справа» – це перспектива вийти на новий рівень, використовуючи потреби особистого розвитку та можливості, які надає держава», - зауважив Георгій Жильцов.     

До речі, у столичній службі зайнятості безкоштовно консультують з питань отримання грантів та написання бізнес-плану, можливостей отримання компенсаційних виплат та допомагають з формуванням кадрового потенціалу.

Довідково: з початку дії програм «Власна справа» та «Грант для ветеранів та другого з подружжя» у Києві визначено 69 переможців, які отримали на старт та розвиток свого бізнесу 31 млн грн.