04.02.2016 | 16:21

Травматичні переживання, участь у бойових діях не можуть не змінити особистість. І це нормально – людина вже точно не та, що була до участі в АТО. Ситуації надзвичайної самовіддачі, подолання втоми і тривоги неминуче позначаються на психіці людини. Можуть проявитися у розладах психічної діяльності, а також до неможливості соціалізуватися у мирному суспільстві при поверненні із зони проведення антитерористичної операції.

Психіка змушена була перебудовуватися зі звичного режиму на те, щоб вижити в нових, військових умовах. А потім, повертаючись до мирного життя, вона ще деякий час живе за правилами війни. При попаданні демобілізованого до мирного середовища існує ймовірна загроза проявів сприйняття навколишнього середовища через «військову призму дійсності», замкнутості в собі, тривоги щодо зміни ставлення сім’ї до нього, відчуття боязкості за свою сім’ю, щоб сім’я не дізналася про жахи війни. Усьому нашому суспільству важливо розуміти причини поведінки учасника бойових дій для того, щоб допомогти йому впоратися з його внутрішніми проблемами, пам’ятати, що для повернення демобілізованого учасника АТО до звичного життя необхідні час і терпіння.

Тому існує необхідність психологічної допомоги людям, які повернулися із зони АТО, а також їх близьким, адже проблеми, які можуть продовжуватись місяцями, впливають на стосунки у сім’ї, роботу та загальне самопочуття, якщо ними не займатися.

Саме з цією метою в рамках проекту «Воїну – гідна праця», ГО «Центр зайнятості Вільних людей» 03 лютого 2016 року запросила фахівців відділу організації профорієнтації столичної служби зайнятості, волонтерів, активістів та просто небайдужих людей на тренінг «Особливості роботи та комунікації з учасниками АТО», який провів військовий психолог та учасник АТО Андрій Козінчук.

В програмі тренінгу розглядалися питання про загальну інформацію по травмі та основам психологічної санітарії, навички активного слухання та емпатії, мотивацію у роботі з ветеранами, надавались поради спеціалістам служби зайнятості, волонтерам, членам родин військовослужбовців, які сприяють успішному психологічному відновленню та поверненню демобілізованого учасника АТО до звичного життя.