Правила успішного вибору професії

Вибір професії – один з найважливіших  кроків у житті молодої людини.  І такі рішення потрібно приймати свідомо і виважено. Свідоме ставлення до вибору професії -  це мотивована діяльність учнівської молоді, спрямовану на ознайомлення із змістом професії, практичну апробацію своїх можливостей, оволодіння активними способами підготовки до майбутньої праці, самовиховання професійноважливих якостей, наявність необхідних знань. До таких, у першу чергу, слід віднести системні знання про різні сфери людської діяльності, види і типи професій, їх зміст.

Щоб вибір професії був максимально виваженим, пропонуємо вам ряд правил:

Правило 1. Без поспіху. Вибір вишу не повинен бути спонтанним. Найкраще − починатизамислюватися над майбутньоюпрофесією за кількароків до вступу: визначити коло власнихінтересів, щобзрозумітинапрям, за яким вам максимально комфортно буде здобувативищуосвіту (філологія, гуманітарнідисципліни, технічні, природничі науки), провести опитуваннязнайомихщодопрофесій, які вас цікавлять, адже часто абітурієнти туманно уявляють, яку конкретно роботу виконує менеджер з підбору персоналу чипіарник.

Правило 2. Ваш вибір − тільки ваш вибір. Нерідко абітурієнти обирають спеціальність, яку закінчили їхні рідні або знайомі, мотивуючи свій вибір позитивним досвідом порадників. Бувають і такі випадки, коли батьки вирішують долю дітей, не даючи їм права на вибір. Але слід пам’ятати, що досвід однієї людини рідко є прийнятним для іншої, адже кожна людина − індивідуальна. Тому дуже важливо зробити саме свій вибір.

Правило 3. Освіта і робота – різні речі. Слід бути морально готовими до того, що на практиці, працюючи за фахом, перелік обов’язків значно відрізнятиметься від того, про що довелося почути у виші.

Правило 4. Дивіться ширше. При виборі спеціальності не обмежуйте себе стереотипами на зразок “вчителі отримують низьку заробітну плату”, “психологам складно знайти роботу” абощо. Насправді все залежить винятково від ваших амбіцій. Можна прекрасно реалізувати свій педагогічний талант у приватній гімназії за пристойну винагороду, а психологічна освіта є чудовою основою для менеджерів з продажу.

Правило 5. Час змін. У сучасних умовах усе змінюється надзвичайно швидко − комп’ютеризація повністю змінила робочий процес практично в усіх сферах усього за десятиріччя, інтернет надав фактично необмежені можливості для роботи не лише звичних ЗМІ, але й для представників багатьох професій, ноутбуки витісняють стаціонарні ПК, планшети витісняють звичні ноутбуки. Цей список можна продовжувати безкінечно. Тому зараз неможливо обрати один фах і щасливо пропрацювати за обраним напрямом 20-30 років.