Психологи стверджують, що проблема вибору одна із самих важких. Зараз тобі необхідно  вибрати не лише  професію, а весь свій майбутній шлях в житті. Саме від цього залежить твоє подальше життя, реалізація своєї особистості, положення в суспільстві. Але головне для тебе те, що ти маєш можливість що вибирати, з чого вибирати і з ким вибирати. Тому що спеціалісти служби зайнятості, як добрі друзі та досвідчені фахівці протягують тобі  руку допомоги.

Сім кроків до виваженого рішення

Крок 1. Вивчити якомога більше професій, визначити, які з них актуальні на рику праці. У світі тисячі професій, і лише одна з них – твоя!

Крок 2. Вибрати найбільш привабливу професію і детально її вивчити.

Крок 3. Вивчити свої можливості, індивідуально – психологічні особливості (інтереси, нахили, здібності, темперамент, риси характеру, особливості    пізнавальних процесів і т.д.).

Крок 4. Зробити висновок, вимоги якої професії найбільш відповідають рівню розвитку в даний момент індивідуально – психологічних якостей.

Крок 5. Постаратися зробити «пробу сил» у вибраній професії або у схожій з нею (співставити свої сильні якості і можливості з вимогами професії), і якщо вони співпадають, то професія вибрана правильно, а якщо ні, тоді необхідно порадитися з профконсультантом, класним керівником.

Крок 6. За відсутності відповідних можливостей вимогам  вибраної професії слід вивчити запасний варіант.

Крок 7. Перш ніж зробити остаточний висновок про вибір професії, необхідно порадитися з класним керівником, батьками, лікарем, шкільним психологом.